M+M+M+M Koumarovi Vítejte nám přátelé!
 

Únor 2010

Holešov

Holešov

Město na rozhraní Hané a Valašska
Město Holešov je svými třinácti tisíci obyvateli druhým největším městem okresu Kroměříž. Leží na rozhraní Hané a Valašska s Hostýnskými vrchy v pozadí, nedaleko významných kulturních center východní střední Moravy - Zlína, Přerova a Kroměříže.

SOUČASNOST

Kategorie:

Tygr

ČÍNSKÝ HOROSKOP : TYGR

Ročníky : 1950, 62, 74, 86, 98
Lidé narození ve znamení Tygra jsou ve společnosti oblíbení a úspěšní, není jednoduché je přehlédnout. Bývají to lidé inteligentní a atraktivní. Vždy prosadí svou, dosáhnou svých cílů a vše zdárně dokončí. Možná je to díky jejich nezvyklému sebevědomí a víře ve vlastní schopnosti. To jim někdy může přinést problémy - neradi totiž poslouchají cizí rozkazy a neustále bojují o svou nezávislost. Jsou to rození vůdci.

Kategorie:

Váhy

VÁHY [24.9. - 23.10.]
(Mužské, základní, vzdušné znamení, vládcem je Venuše; kulturní člověk)

JAK POZNÁTE 100 % VÁHY

Kategorie:

Panna

PANNA [23.08. – 22.09.]


(Zemské znamení pod vlivem planety MERKUR)

JAK POZNÁTE 100 % PANNU

Kategorie:

Vodnář

VODNÁŘ [21.1. - 19.2.]


(Mužské, stálé, vzdušné znamení pod vládou Saturnu a Uranu; člověk intuice)

JAK POZNÁTE 100 % VODNÁŘE

Kategorie:

Matyáš

Matyáš - 24. února

Svátek mají Matěj a Modest.

Dnes má v občanském a římském kalendáři svátek Matěj, avšak český církevní kalendář jej připomíná až 14. května. Matěj a jeho varianta Matyáš jsou hebrejského původu. Prastaré znění jména Mattithjáh znamená "dar Boží". Ze stejného základu vychází i Matouš. K tvarovému rozlišení obou jmen došlo už v řečtině (Matthíás a Matthaios), odkud se k nám jména dostala; jména Matěj a Matyáš vznikla z tvaru Matthíás.

Kategorie:

Marina

Marina - 10. října

Svátek mají Marina/Maryna, Paulin a Záboj.

V občanském kalendáři dnes nacházíme Marinu nebo také, jak se psalo dříve, Marynu. Existuje dvojí výklad tohoto jména. Podle jedněch badatelů je domáckým tvarem od Marie; její základní podobou by v tomto případě bylo hebrejské jméno Miryám. Někteří jazykovědci se domnívají, že ještě starším tvarem bylo egyptské merit amm, což znamenalo „milovaná bohem”. Existují však také výklady jiné, které se přiklánějí k původu latinskému, kdy je základem slovo mare, tj. „moře”. Stačí si tedy jen vybrat.

Kategorie:

Markéta

Markéta - 13. července

Svátek mají Markéta, Jindřich

Základem tohoto jména je latinské slovo Margarita, jež znamená "Perla". Kořeny jsou však ještě starší a sahají až ke staroindickému označení tohoto krásného daru moře, k mandžarí. Markéta nebo také Markyta je velice rozšířena po celém světě. V Německu, Holandsku s Švédsku jí říkají Margarete nebo Margareta, v Dánsku Margarethe, ve Francii Marguerite, v Anglii Margaret a Margery, v Itálii Margherita a v polsku Małgorzata.

Kategorie:

Miroslav

Miroslav - 6. března

Svátek mají Miroslav, Friedrich, Frederika, Fridolín a Colette

6. březen je zasvěcen především těm, kdož milují mír, Miroslavovi a Bedřichovi. Miroslav je věrným překladme jména Fridrich (nebo také Friedrich), což je pro změnu synonymum Bedřicha, takže jde vlastně o jedno a totéž jméno, které je mimochodem dost rozšířené. Miroslavovi říkají v Dánsku Frederik, ve Švédsku Fredrik, v Anglii Frederic a v Itálii Federico.

Kategorie:
 
 
by R & T