M+M+M+M Koumarovi Vítejte nám přátelé!
 

Články

Články a informace z výletů.

Pf2024

Pf2024Pf2024

Kategorie:

Trpaslíci na Znojemsku

Na velikonoční výlet s trpaslíky se tentokráte přihlásily tři rodiny. Přesně v předem dohodnutý čas jsme společně vyrazili směrem ke Znojmu, přesněji do Lechovic, kde jsme měli domluvené ubytování.

Cesta ubíhala celkem rychle, proběhla bez problémů a tak jsme zdárně dorazili do Lechovic. Tady jsme se přihlásili k ubytování a začali jsme se stěhovat.

Kategorie:

Jak jsme jeli s trpaslíky na Slovácko

Ve čtvrtek odpoledne jsme se sešli u staré radnice a domluvili jsme se na postupu cesty. Cekem jsme byli čtyři auta a jedno muselo z technických důvodů vyrazit později. Nicméně jsme se dohodli a vyrazili jsme směrem naše ubytování na Lučině. Cesta byla pohodová, tak jsme dorazili bezpečně na místo.

Kategorie:

Jak jsme jeli do Moravského krasu

Tak jsme se rozhodli udělat si výlet do Moravského krasu. Naplánoval jsem ho na neděli 29. dubna roku 2012. Původní plán byl takový, že Markétka s Matyáškem se nakrmí a přijdou za námi k jeskyni, kam my pojedeme vláčkem. Tady se sejdeme a společně vyjedeme lanovkou nahoru, nakoukneme do Macochy a pak zpět lanovkou a vláčkem k autu. Pak se přesuneme do Sloupu a tady se půjdeme projít.

Kategorie:

S trpaslíky do Jeseníků

26. 10. 2011 – středa

Opět jsme nachystali nový výlet a sešlo se nám tentokráte osm dospělých a osm trpaslíků. Několik trpaslíků tentokrát již bylo trošku větších, ale to nám, ani jim nevadilo a tak jsme se mohli vydat vstříc novým poznatkům.Naše první cesta vedla do muzea papíru ve Velkých Losinách. Tady nám ukázali, jak a ž čeho se vyrábí ruční technikou papír ve zdejších papírnách. Exkurze byla velmi zajímavá. Viděli jsme i několik filmových ukázek z jiných výroben papíru a také něco o historii výroby papíru.

Kategorie:

Pohoda na Koversadě

Letos již potřetí jsme se vypravili do naturistického střediska Koversada, které se nachází v malebném městečku Vrsar na pobřeží Jadranského moře. Tentokráte v termínu od 3. do 10. 9. 2011. Po ne zrovna pěkném létě, které bylo spíše pro milovníky chladu a bláta jsme se těšili na příjemně strávený týden u moře. Předpovědi počasí slibovaly celkem hodně sluníčka, tak jsme byli napjatí, jako to dopadne.

Kategorie:

S trpaslíky na Vysočinu za rekordy

22. 4. 2011 – pátek

Opět něco málo k našemu výletu. Celkem se tentokráte sešla skupinka dvaceti jedné osoby, z toho bylo 10 trpaslíků. Jelo nás pět aut, což už byla celkem slušná kolona. I přes tento počet se nám podařilo nikoho neztratit a tak jsme zdárně přijeli do ubytovny firmy Primont Jihlava, kde na nás již čekali.

Kategorie:

Koversada napodruhé aneb Tentokráte všichni

Uplynul téměř rok od naší první naturistické dovolené v letovisku Koversada na Istrii a už vyrážíme opět. Letošní termín byl 14. 8. – 23. 8. 2010. Tentokráte se vše obešlo bez jakýchkoliv trablů, takže jsme vyrazili v kompletní sestavě, tedy i s naší Marinkou. Při jednom jsme se rozhodli i navštívit Plitvická jezera známá z filmu Poklad na stříbrném jezeře

Kategorie:

S trpaslíky do Prahy

3.7.2010 - sobota

Tentokráte jsme se sešli v menším počtu - bylo nás jen 10, z toho čtyři trpaslíci. Nicméně nám to nijak neubralo na chuti a tak jsme vyrazili vstříc výletu do Prahy.
Cesta ubíhala celkem rchle, nikde žádné zdržení, tak jsme dorzili do Prahy kolem oběda. Všichni jsme se najedli a vyrazili jsme na první místo - Staroměstské náměstí. Cestou jsme vyzkoušeli jednak autobus a poté i metro. Vystoupili jsme na stanici Staroměstská a vydali jsme se na náměstí.

Kategorie:

S trpaslíky do Babiččina údolí

2. 4. 2010 – pátek

V předem domluvený čas jsme se společně sešli, probrali jsme přibližný plán a domluvili nezbytné věci ohledně cesty a vyrazili jsme k našemu cíli.
Cesta probíhala v poklidu a s několika potřebnými zastávkami jsme zdárně dorazili k cíli - Jiráskově chatě v Dobrošově. Po příjezdu jsme se ubytovali a povečeřeli jsme. Poté jsme si společně zazpívali pár písniček při kytaře a zalehli jsme do hajan plni očekávání dalších zážitků.

Kategorie:

Naše první dovolená ve středisku Koversada

Chtěl bych se s vámi podělit o několik zážitků z naší první naturistické dovolené v letovisku Koversada na Istrii, kterou jsme absolvovali v termínu 29. 8. – 5. 9. 2009

Kategorie:

S trpaslíky za perníkem do Pardubic

18. 9. 2009 – pátek

Za perníkem do Pardubic se tentokráte vydalo celkem sedm trpaslíků a šest dospěláků.
Cestou byla naplánovaná prohlídka zámku v Plumlově. Bohužel jsme měli smůlu, neboť páteční prohlídky se konají pouze o prázdninách a mimo ně jen na objednávku. Pokus objednat prohlídku ztroskotal na termínu plánovaného vinobraní, proto nás neměl kdo provést. Tudíž jsme se spokojili pouze s prohlídkou zevnějšku. Děti si s radostí zajezdili na skluzavce.

Kategorie:

S trpaslíky za Napoleonem

11. 4. 2009 - sobota

Na náš výlet se nás sešlo tentokráte čtrnáct a z toho bylo šest trpaslíků. Společně jsme vyrazili k prvnímu cíli a to Mohyle Míru. K památníku jsme dorazili bez problémů. Ještě před prohlídkou jsme se poohlédli po okolí a snažili jsme se najít v dálavách jeden z našich budoucích cílů - vrch Žuráň. Po krátkém pátrání se nám jej podařilo objevit. Následovala prohlídka památníku a samozřejmě i zkouška akustiky v něm. Chvíli jsme pak ještě poseděli v trávě na sluníčku a už jsme vyrazili do dalšího cíle - Slavkova u Brna.

Kategorie:

S trpaslíky za technikou do Ostravy

22. 3. 2008 – sobota

Tentokráte se bohužel pro nepřízeň osudu sešlo jen sedm účastníků z toho tři trpaslíci, ale to nám neudělalo žádnou čáru „přes rozpočet” a tak jsme se vydali vstříc novým dobrodružstvím.
Přesto, že počasí několik dnů před termínem odjezdu nevypadalo nejlépe, překvapila nás jeho přízeň. Po asi hodinové cestě jsme dorazili k první plánované zastávce a to do Starého Jičína. Tady jsme zaparkovali na jednom z místních parkovišť a vydali jsme se na první výšlap ke zřícenině místního hradu. Již cestou se nám naskytávali nádherné výhledy na okolní krajinu i vzdálenější vrchy.

Kategorie:

S trpaslíky na Praděd

5. 7. 2007 – čtvrtek

Na tento výlet se tentokráte vydalo celkem šest rodin. Některé s malými dětmi, jiné bez dětí a celkem jsme tedy tvořili skupinku osmnácti osob, z toho bylo celkem šest dětí.
Po počátečním seznámení se naše kolona čtyř aut vydala vstříc našemu prvnímu cíli - hradu Sovinci. Tady nás sice zastihl déšť, ale ten nás neodradil od jeho návštěvy. Rádi jsme si prohlédli jeho výzdobu a poté někteří z nás navštívili také přilehlý kostelík s jeho věží.

Kategorie:
 
 
by R & T